Our bestseller HIT
incl. VAT / piece
14 days for free returns
This product is not available in a stationary store
Safe shopping
After purchase you will receive 899.50 pts.
Do you have questions? Ask an Expert!Get in touch with our expert.
Free delivery to parcel machinesMore information
You buy and delivery is free!
Free delivery includes parcel delivery to a parcel machine
Gwarantowany zwrot do 30 dni od zakupu
Zapłać póżniej do 30 dni po zakupie
Autoryzowany serwis kupuj bez zmartwień
Wyłączny dystrybutor czołowych marek
Firma z tradycją ponad 30 lat na rynku
Description
Technical specifications
Recomended
Symbol
1270-1 DLCS-Z23
EAN
ATTENTION
Produkt przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Warning and Safety Information for the KnifeMore
Technical data
Type of knife:
dane do uzupełnienia
Blade material
Materiał rękojeści
dane do uzupełnienia
Szlif głowni
Blokada
Sposób otwierania
Blade length (mm)
Grubość głowni
Pokrowiec / etui
Knife weight (g)
Długość całkowita noża
dane do uzupełnienie
Technical data:
Product number: 1270-1 DLCS-Z23
Overall length: 219.0 mm / 8.625“”
Blade length: 92.1 mm / 3.625"
Blade thickness: 2.54 mm / 0.1"
Handle length: 127.0 mm / 5.0"
Handle thickness: n.d.
Weight: 111.0 g / 3.9 oz
Blade material: Böhler M390MK
Blade hardness: n.d.
Blade grind: Flat
Blade finish: Black DLC
Handle material: 6061-T6 Aluminum
Handle finish color: Black
Backspacer material: 6061-T6 Aluminum
Backspacer color: Black
Clip: Right/left, Tip-down
Clip material: Titanium
Pivot mechanism: Dual-Fuel Drive Train™
Locking mechanism: Zero Blade Play™ Slide Lock
Opening method: Automatic, push/pull Thumb slider
Additional accessories: None
Designer: Tony Marfione
Brand: Microtech
Manufacturer: Microtech Knives
Country of origin: USA
Developed by: the Sharg® company
Recomended
Hatsan AT-P2 PCP Air Pistol
Hatsan AT-P2 PCP Air Pistol
Reximex Tormenta Lite 4.5mm PCP Air Rifle
Apolo Predator Copper AirGun Pellets .177/4.5 mm, 400 pcs 0.70g/10.0gr (19950)
The lowest price before discount:
Apolo Pointed AirGun Pellets .177 / 4.52 mm, 500 pcs 0.60g/9.0gr (19101-2)