On special offer HIT
incl. VAT / piece
The lowest price before discount
14 days for free returns
This product is not available in a stationary store
Safe shopping
After purchase you will receive 507.60 pts.
Do you have questions? Ask an Expert!Get in touch with our expert.
Free delivery to parcel machinesMore information
You buy and delivery is free!
Free delivery includes parcel delivery to a parcel machine
Gwarantowany zwrot do 30 dni od zakupu
Zapłać póżniej do 30 dni po zakupie
Autoryzowany serwis kupuj bez zmartwień
Wyłączny dystrybutor czołowych marek
Firma z tradycją ponad 30 lat na rynku
Description
Technical specifications
Recomended
Symbol
227-D12NC
EAN
Technical Specifications:
Product Number: 227-D12 NC
Product name: Dirac Delta® D/E Natural Clear Aluminum, Stonewashed F/S Standard
Overall length: 235.0 mm / 9.25“
Blade length: 95.2 mm / 3.75”
Blade thickness: 3.0 mm / 0.12"
Handle length: 140.0 mm / 5.5“
Handle thickness: 12.7 mm / 0.5”
Weight: 129.0 g / 4.55 oz
Blade material: Böhler M390
Blade hardness: N/A
Blade grind: Flat
Blade finish: Stonewashed
Handle material: 6061-T6 Aluminum
Handle finish color: Natural Clear
Backspacer material: 6061-T6 Aluminum
Backspacer color: Natural Clear
Clip: Right / Left, Tip-down
Clip material: Stainless Steel
Pivot mechanism: N/A
Lock: Slide Lock
Opening method: Automatic, push/pull thumb slider
Additional accessories: None
Designer: Anthony Marfione
Brand: Microtech
Manufacturer: Microtech Knives
Country of origin: USA
Prepared by: Sharg®
Recomended
Civivi Buster FG Knife Neutral Blue G10, Satin Nitro-V by Snecx Tan (C24052-2)
Reximex Throne Gen 2 Skull Camo 6.35mm PCP Air Rifle with Regulator and Sound Moderator
Hatsan Galatian 6 Auto 5.5 mm PCP Air Rifle
Kuzey K600 Tact 4.5 mm PCP Air Rifle with Sound Moderator